Anasayfa / Son Haberler / Türkiye / CHP’li Özgür Özel, Meclis gazetecilerinin sorunlarına değindi

CHP’li Özgür Özel, Meclis gazetecilerinin sorunlarına değindi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görev yapan basın mensupları ile eski başbakanlıktan meclise gelen personelin sorunlarını dile getirdi.

TBMM’de 2019 Mali Yılı bütçe görüşmeleri devam ederken, genel kurulda basın mensupları ve personelin sorunlarıyla ilgili konuşan CHP Grup Başkanvekili Özel, parlamento muhabirlerinin, onarımlar gerekçe gösterilerek geçici süre TBMM üyeler lokantasını kullanamadığını hatırlatarak, “Bütün tadilatlar bitti, bütün lokantalar açıldı. Bizi takip eden basın mensuplarının ve bu binada da çalışsalar personelin, TBMM ana binada yemek yemesine izin verilmiyor. Bu bir ihmal herhalde veya geçici bir şey kalıcılaşmış, buna bir müdahale etmek lazım. Hepimiz, hangi partiden olursak olalım ne istiyoruz? Basında iyi bir yer istiyoruz ama basına da iyi bir yer vermek gerekiyor” ifadesini kullandı. buffetcares.com

Son olarak ikinci bir sorun; başbakanlıktan gelen personel. Aynı işi yapan çay ocağında çalışan, meclisin eski personeli 3 bin 200 alıyor. Diğer personel 2 bin 200 alıyor. Başbakanlıkta servis, yemek, kahvaltı vardı. Burada yok. Böyle olunca asgari ücretin altına düştüklerini söylüyorlar. 90 garson, 30 aşçı, 76 tane şoförün doğrudan sorunu var” diye konuştu.

Şunlara da gözatın

Türkiye’de üniversite okuyan Suriyeli sayısı 20 bin 701’e ulaştı

Türkiye’de üniversite okuyan Suriyeli öğrenci sayısının 20 bin 701 olduğu belirtildi. Medya takip ve raporlama …

Bir cevap yazın

error: Kopyalama Devre Dışı