Anasayfa / Bölge / Hatay / Samandağ’da 3 Mahalleye Teknik Heyet Ziyareti

Samandağ’da 3 Mahalleye Teknik Heyet Ziyareti

Hatay’ın Samandağ ilçesinde İnşaat, çevre, elektrik-elektronik mühendisleri  ve mimarlardan oluşan heyet Samandağ’da bir takım ziyaretlerde bulundu.

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay’ın katılımıyla Hatay’ın Samandağ İlçesi’ne bağlı mahallelerde yaptığı  halk toplantılarında pek çok sorun vatandaşlarca dile getirilmişti.

16 aralık pazar günü, inşaat mühendisi, çevre mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi ve mimarlardan oluşan bir teknik heyet Samandağ ilçesine bağlı Sutaşı, Tekebaşı ve Kuşalanı mahallelerini ziyaret etti.

Ziyaret ettikleri mahallelerde sıkıntıları birinci ağızdan dinleyen heyet, sonrasında içme suyu, kanalizasyon, dere ıslahı, trafik gibi sorunlar için yerinde incelemelerde bulunup notlar aldı.

Her bir mahalle için ayrıntılı bir rapor hazırlayacak olan heyet, sorunları tespit edip kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerilerini sıralayacak. Oluşturulacak raporun Samandağ halkının taleplerine sahip çıkmak ve yerel yönetimlerce verilen sözlerin takipçisi olmak için bir kılavuz niteliğinde olması hedefleniyor.

  

Şunlara da gözatın

Dev köpek balığı, balıkçıların ağına takıldı

Hatay’da, 6 metre uzunluğundaki dev köpek balığı balıkçı ağlarına takıldı. Samandağ ilçesi Çevlik Sahili açıklarında …

Bir cevap yazın

error: Kopyalama Devre Dışı