Anasayfa / Bölge / Hatay / SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ İLK OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

SAMANDAĞ BELEDİYE MECLİSİ İLK OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası Samandağ Belediyesinin ilk olağan Meclis Toplantısı, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirdi

Samandağ Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı Samandağ Belediyesi hizmet binasında bulunan Toplantı Salonunda yaptı.

Meclis toplantısı öncesi konuşan Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz , Mithat Nehir başkanlığındaki belediye yönetiminin geçmiş beş yıllık icraatlarını ve uygulamalarını incelemek üzere bağımsız denetçilerden oluşan bir ekiple anlaşıldığını, rapor sonuçlandığında bunu kamuoyu ile paylaşacağını ve bağımsız denetçilerin raporuna istinaden ortada bir hukuksuzluk veya kamuyu zarara uğratma şeklinde bir eylem tespit edilmesi halinde gereğini yapacağı söyledi.

Belediyede hali hazırda çalışan toplam 335 personelin olduğunu ve bunların aylık brüt maaşlarının 1.514.326,00 TL. olduğunun altını çizen başkan Eryılmaz, Samandağ belediyesine merkez yönetimden gelen payın kesintilerden sonra kalan kısmının ancak işçi maaşlarını karşılayabilecek tutarda olduğunu ifade etti.

 KİMSENİN ÖZEL MAKAM ARACI VE ŞOFÖRÜ OLMAYACAK

Belediye için ciddi bir tasarruf politikasını uygulamaya koyacaklarını söyleyen Eryılmaz “ Ben makam aracımı çok zorunlu olmadıkça kullanmayacağım. Kullandığım cep telefonunun ücretini kendim ödeyeceğim. Belediye başkan yardımcıları ve daire başkanlarının hiçbirinin özel makam aracı ve makam şoförü olmayacaktır. Makamlara ayrılmış bütün araçların satışını yapacağız” dedi.

Şunlara da gözatın

Samandağ Belediye Başkanı Eryılmaz mazbatasını aldı

Samandağ Belediye Başkanı seçilen Refik Eryılmaz düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Mazbata töreninde konuşan Refik Eryılmaz, …

Bir cevap yazın

error: Kopyalama Devre Dışı